Vishay/Dale CMF60475K00FHEK
CMF60475K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60475K00FHEK
Brief Description
RES 475K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60475K00FHEK.pdf
Availability of CMF60475K00FHEK
QUANTITY
CMF60475K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60475K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60475K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60475K00FHEK
Related LinksCMF6047, CMF60475K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60475K00FHEK Details Description
Related parts for CMF60475K00FHEK
CONN FFC RCPT HSG 14POS 1.27MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
JACK BANANA MINI PNL MT YEL datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
IND UPGDDEV OLDTO NEWSG 16K TG datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf