Vishay/Dale CMF6047K000BHBF
CMF6047K000BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047K000BHBF
Brief Description
RES 47K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047K000BHBF.pdf
Availability of CMF6047K000BHBF
QUANTITY
CMF6047K000BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047K000BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6047K000BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047K000BHBF
Related LinksCMF6047, CMF6047K000BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047K000BHBF Details Description
Related parts for CMF6047K000BHBF
PROTECTIVE GUARD KB SER SQ&RND datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN PIN 20-14AWG MATE-N-LOK datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 1.768KV 4CH TRANS 10SOT datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR CTLR PAR/PWM SSOP20J datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 9.8131MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US datasheet.pdf