Vishay/Dale CMF6047K000FKEK
CMF6047K000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047K000FKEK
Brief Description
RES 47K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047K000FKEK.pdf
Availability of CMF6047K000FKEK
QUANTITY
CMF6047K000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047K000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6047K000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047K000FKEK
Related LinksCMF6047, CMF6047K000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047K000FKEK Details Description
Related parts for CMF6047K000FKEK
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 8W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 BRN 25X4' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf