Vishay/Dale CMF6047R000FKRE64
CMF6047R000FKRE64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047R000FKRE64
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047R000FKRE64.pdf
Availability of CMF6047R000FKRE64
QUANTITY
CMF6047R000FKRE64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047R000FKRE64
Internal Part NumberEIS-CMF6047R000FKRE64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047R000FKRE64
Related LinksCMF6047R, CMF6047R000FKRE64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047R000FKRE64 Details Description
Related parts for CMF6047R000FKRE64
VARACTOR DIODE 17.5PF 10V 20MA datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE GRAY datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf