Vishay/Dale CMF60499K00FKEK
CMF60499K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499K00FKEK
Brief Description
RES 499K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499K00FKEK.pdf
Availability of CMF60499K00FKEK
QUANTITY
CMF60499K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF60499K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499K00FKEK
Related LinksCMF6049, CMF60499K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499K00FKEK Details Description
Related parts for CMF60499K00FKEK
BOX ALUM GRAY 4.54"L X 3.54"W datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS SPST 16-DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.115A SOT-363 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT-6 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf