Vishay/Dale CMF60499K00FKR670
CMF60499K00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499K00FKR670
Brief Description
RES 499K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499K00FKR670.pdf
Availability of CMF60499K00FKR670
QUANTITY
CMF60499K00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499K00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60499K00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499K00FKR670
Related LinksCMF60499, CMF60499K00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499K00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60499K00FKR670
RCPT ASSY,R/A,CHAMP 050,80 POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
IC DGTL CHIP AUTO RADIO 100HTQFP datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
READY XMEGA CASING WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAM NUT SKT datasheet.pdf