Johanson Dielectrics Inc. 500R15N270KV4T
500R15N270KV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R15N270KV4T
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
500R15N270KV4T.pdf
Availability of 500R15N270KV4T
QUANTITY
500R15N270KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R15N270KV4T
Internal Part NumberEIS-500R15N270KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R15N270KV4T
Related Links500R15N, 500R15N270KV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R15N270KV4T Details Description
Related parts for 500R15N270KV4T
OPTOISOLATOR 4.17KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 20-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VACUUM LENS LONG DISTANCE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf