Vishay/Dale CMF6049K200FKEK
CMF6049K200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6049K200FKEK
Brief Description
RES 49.2K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6049K200FKEK.pdf
Availability of CMF6049K200FKEK
QUANTITY
CMF6049K200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6049K200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6049K200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)49.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6049K200FKEK
Related LinksCMF6049, CMF6049K200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6049K200FKEK Details Description
Related parts for CMF6049K200FKEK
CONN RCPT 8AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
TXRX 10/100 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
HYDRAULIC CRIMP HEAD ASSEMBLY datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf