Vishay/Dale CMF604K0200BHR6
CMF604K0200BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K0200BHR6
Brief Description
RES 4.02K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K0200BHR6.pdf
Availability of CMF604K0200BHR6
QUANTITY
CMF604K0200BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K0200BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF604K0200BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K0200BHR6
Related LinksCMF604K, CMF604K0200BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K0200BHR6 Details Description
Related parts for CMF604K0200BHR6
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RND STANDOFF 6-32 PHENOLIC 3/8" datasheet.pdf
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf