Vishay/Dale CMF604K5000BER6
CMF604K5000BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K5000BER6
Brief Description
RES 4.5K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K5000BER6.pdf
Availability of CMF604K5000BER6
QUANTITY
CMF604K5000BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K5000BER6
Internal Part NumberEIS-CMF604K5000BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K5000BER6
Related LinksCMF604K, CMF604K5000BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K5000BER6 Details Description
Related parts for CMF604K5000BER6
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads) datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 860UF 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SFP+ASSY 2X4 SPRING FINGERS 4 datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf