Vishay/Dale CMF604K7500FKBF
CMF604K7500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K7500FKBF
Brief Description
RES 4.75K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K7500FKBF.pdf
Availability of CMF604K7500FKBF
QUANTITY
CMF604K7500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K7500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF604K7500FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K7500FKBF
Related LinksCMF604K, CMF604K7500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K7500FKBF Details Description
Related parts for CMF604K7500FKBF
CONN SPRING CONT 58 POS .197 SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 67A TO-220 datasheet.pdf
IC 1.2A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 52POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
SWITCH SPST 2 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf