Vishay/Dale CMF604K9900BEEA
CMF604K9900BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K9900BEEA
Brief Description
RES 4.99K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K9900BEEA.pdf
Availability of CMF604K9900BEEA
QUANTITY
CMF604K9900BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K9900BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF604K9900BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K9900BEEA
Related LinksCMF604K, CMF604K9900BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K9900BEEA Details Description
Related parts for CMF604K9900BEEA
CIR BRKR 1.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 17MM datasheet.pdf
RES 138 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 24POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
OEM MNG 3.3V AND ALL CON datasheet.pdf