Vishay/Dale CMF604K9900FKR6
CMF604K9900FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K9900FKR6
Brief Description
RES 4.99K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K9900FKR6.pdf
Availability of CMF604K9900FKR6
QUANTITY
CMF604K9900FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K9900FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF604K9900FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)