Vishay/Dale CMF604M2000FKBF
CMF604M2000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M2000FKBF
Brief Description
RES 4.2M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M2000FKBF.pdf
Availability of CMF604M2000FKBF
QUANTITY
CMF604M2000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M2000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF604M2000FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M2000FKBF
Related LinksCMF604M, CMF604M2000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M2000FKBF Details Description
Related parts for CMF604M2000FKBF
IC REGIST SHIFT/STOR OCT 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25A 300W datasheet.pdf
SPONGE 3.0" X 2.0" - PLAIN datasheet.pdf
FLASHLIGHT KRYPTON 16LM D(2) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf