Vishay/Dale CMF604M6400FKEK
CMF604M6400FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M6400FKEK
Brief Description
RES 4.64M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M6400FKEK.pdf
Availability of CMF604M6400FKEK
QUANTITY
CMF604M6400FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M6400FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF604M6400FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M6400FKEK
Related LinksCMF604M, CMF604M6400FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M6400FKEK Details Description
Related parts for CMF604M6400FKEK
IC SUPERVSR PUSHPULL 4.63V SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A MFLAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 55UH 500MA 1 OHM TH datasheet.pdf
BLZ 5.08/04/180 SN BL datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf