Vishay/Dale CMF604R0000FKEA
CMF604R0000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R0000FKEA
Brief Description
RES 4 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R0000FKEA.pdf
Availability of CMF604R0000FKEA
QUANTITY
CMF604R0000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R0000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF604R0000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R0000FKEA
Related LinksCMF604R, CMF604R0000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R0000FKEA Details Description
Related parts for CMF604R0000FKEA
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS UNIV PWR MODULE datasheet.pdf
ADAPTER FOR WFE/WHP WX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 90D B/T datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf