Vishay/Dale CMF604R6400FKR6
CMF604R6400FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R6400FKR6
Brief Description
RES 4.64 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R6400FKR6.pdf
Availability of CMF604R6400FKR6
QUANTITY
CMF604R6400FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R6400FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF604R6400FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R6400FKR6
Related LinksCMF604R, CMF604R6400FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R6400FKR6 Details Description
Related parts for CMF604R6400FKR6
TVS DIODE 7VWM 12VC DO201 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .062DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 40POS 2.54MM datasheet.pdf
IC ARM CORTEX MCU 100LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
P&S 3P 4W 20A/3P 600V RECEPT datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf