Vishay/Dale CMF604R7000FKBF
CMF604R7000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R7000FKBF
Brief Description
RES 4.7 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R7000FKBF.pdf
Availability of CMF604R7000FKBF
QUANTITY
CMF604R7000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R7000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF604R7000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R7000FKBF
Related LinksCMF604R, CMF604R7000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R7000FKBF Details Description
Related parts for CMF604R7000FKBF
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES 82K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A datasheet.pdf