Vishay/Dale CMF604R7500FKEK
CMF604R7500FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R7500FKEK
Brief Description
RES 4.75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R7500FKEK.pdf
Availability of CMF604R7500FKEK
QUANTITY
CMF604R7500FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R7500FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF604R7500FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R7500FKEK
Related LinksCMF604R, CMF604R7500FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R7500FKEK Details Description
Related parts for CMF604R7500FKEK
FAN IMP MTRZD 175X62MM 115VAC datasheet.pdf
MODULE EZ80F91 512K 50MHZ datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
RFID UHF GEN II STRAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 50A 5 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 THRUHL datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf