Littelfuse SMDJ26CA-HRA
SMDJ26CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ26CA-HRA
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ26CA-HRA.pdf
Availability of SMDJ26CA-HRA
QUANTITY
SMDJ26CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ26CA-HRA
Internal Part NumberEIS-SMDJ26CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)71.3A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ26CA-HRA
Related LinksSMDJ26, SMDJ26CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ26CA-HRA Details Description
Related parts for SMDJ26CA-HRA
IC REG LDO 5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSCEIVER CAN BUS 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIN-POWER E048FC-B-COD datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
CDMA EVDO A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf