Vishay/Dale CMF604R8700FLEK
CMF604R8700FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R8700FLEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R8700FLEK.pdf
Availability of CMF604R8700FLEK
QUANTITY
CMF604R8700FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R8700FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF604R8700FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R8700FLEK
Related LinksCMF604R, CMF604R8700FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R8700FLEK Details Description
Related parts for CMF604R8700FLEK
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS OPEN datasheet.pdf
IC AMP HBT 850MHZ SOT-89 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
LED COB 1205 3500K WW 90CRI SMD datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
150UF 63V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf