Vishay/Dale CMF6051K100FKEA70
CMF6051K100FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6051K100FKEA70
Brief Description
RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6051K100FKEA70.pdf
Availability of CMF6051K100FKEA70
QUANTITY
CMF6051K100FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6051K100FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6051K100FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6051K100FKEA70
Related LinksCMF6051K, CMF6051K100FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6051K100FKEA70 Details Description
Related parts for CMF6051K100FKEA70
TOOL MANUAL CRIMP HR22 AWG24-28 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TSMD5 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 20-uSMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
26 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
1300UF 350V 51X143 85C ST datasheet.pdf