Vishay/Dale CMF6051R100FHR6
CMF6051R100FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6051R100FHR6
Brief Description
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6051R100FHR6.pdf
Availability of CMF6051R100FHR6
QUANTITY
CMF6051R100FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6051R100FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6051R100FHR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6051R100FHR6
Related LinksCMF6051, CMF6051R100FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6051R100FHR6 Details Description
Related parts for CMF6051R100FHR6
IC ADC CMOS 8BIT 32MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
TRIAC 600V 25A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
13 CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 25MHZ 100MA SMD datasheet.pdf
KIT EVAL MOD FOR CC1175-868-915 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf