Vishay/Dale CMF6051R100FKBF
CMF6051R100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6051R100FKBF
Brief Description
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6051R100FKBF.pdf
Availability of CMF6051R100FKBF
QUANTITY
CMF6051R100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6051R100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6051R100FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6051R100FKBF
Related LinksCMF6051, CMF6051R100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6051R100FKBF Details Description
Related parts for CMF6051R100FKBF
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
RACK ADJUSTABL SHELF-OPEN 17.62" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf