Vishay/Dale CMF60523R00BHEK
CMF60523R00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60523R00BHEK
Brief Description
RES 523 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60523R00BHEK.pdf
Availability of CMF60523R00BHEK
QUANTITY
CMF60523R00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60523R00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60523R00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60523R00BHEK
Related LinksCMF6052, CMF60523R00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60523R00BHEK Details Description
Related parts for CMF60523R00BHEK
CONN RECEPT 20POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 376-BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 25W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
SENSOR STD 50+/-10MM 5M CABLE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V datasheet.pdf