Vishay/Dale CMF605K2300FKEK
CMF605K2300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K2300FKEK
Brief Description
RES 5.23K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K2300FKEK.pdf
Availability of CMF605K2300FKEK
QUANTITY
CMF605K2300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K2300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF605K2300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K2300FKEK
Related LinksCMF605K, CMF605K2300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K2300FKEK Details Description
Related parts for CMF605K2300FKEK
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .05W STER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.5MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
OSC MEMS 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf