Vishay/Dale CMF605K6000DEEB
CMF605K6000DEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K6000DEEB
Brief Description
RES 5.6K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K6000DEEB.pdf
Availability of CMF605K6000DEEB
QUANTITY
CMF605K6000DEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K6000DEEB
Internal Part NumberEIS-CMF605K6000DEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K6000DEEB
Related LinksCMF605K, CMF605K6000DEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K6000DEEB Details Description
Related parts for CMF605K6000DEEB
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TRANSF BASE-X 1PORT 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR 3CH HI SIDE 20PWRSOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.100 30 POS datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.100 50 POS datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf