Vishay/Dale CMF605K6200FHR6
CMF605K6200FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K6200FHR6
Brief Description
RES 5.62K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K6200FHR6.pdf
Availability of CMF605K6200FHR6
QUANTITY
CMF605K6200FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K6200FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF605K6200FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K6200FHR6
Related LinksCMF605K, CMF605K6200FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K6200FHR6 Details Description
Related parts for CMF605K6200FHR6
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENS VRS 5/8-18X3 24" LDS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Lighting 16-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS GOLD T/H datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf