Vishay/Dale CMF605K7600FKRE70
CMF605K7600FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K7600FKRE70
Brief Description
RES 5.76K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K7600FKRE70.pdf
Availability of CMF605K7600FKRE70
QUANTITY
CMF605K7600FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K7600FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF605K7600FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K7600FKRE70
Related LinksCMF605K7, CMF605K7600FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K7600FKRE70 Details Description
Related parts for CMF605K7600FKRE70
MOD PWR INLET STD FILTER 4A PNL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 700MW SFLAT datasheet.pdf
PUSH MNT, WEATHER RES. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 15NS 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3/4 RED datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 270 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf