Vishay/Dale CMF605M6200FLEB
CMF605M6200FLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF605M6200FLEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 5.62M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605M6200FLEB.pdf
Availability of CMF605M6200FLEB
QUANTITY
CMF605M6200FLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605M6200FLEB
Internal Part NumberEIS-CMF605M6200FLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605M6200FLEB
Related LinksCMF605M, CMF605M6200FLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605M6200FLEB Details Description
Related parts for CMF605M6200FLEB
IC DUAL PROG COMP 10K 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
CONN USB A RCPT VERT T/H SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA/LCK 6CKT datasheet.pdf
IC DDR 512M 90BGA datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf