Vishay/Dale CMF605R0000JKR664
CMF605R0000JKR664 picture photo
Mfg. Part Number
CMF605R0000JKR664
Brief Description
RES 5 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF605R0000JKR664.pdf
Availability of CMF605R0000JKR664
QUANTITY
CMF605R0000JKR664 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605R0000JKR664
Internal Part NumberEIS-CMF605R0000JKR664
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605R0000JKR664
Related LinksCMF605R0, CMF605R0000JKR664 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605R0000JKR664 Details Description
Related parts for CMF605R0000JKR664
MODULE SKT PROMATEII 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 5A DPAK datasheet.pdf
RES 910K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL ANTENNA 868MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SHIFTING WIRE CHANNEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ACTUATOR DEVICE datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP F0 CAD datasheet.pdf