Vishay/Dale CMF60655K30BEBF
CMF60655K30BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60655K30BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 655.3K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60655K30BEBF.pdf
Availability of CMF60655K30BEBF
QUANTITY
CMF60655K30BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60655K30BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF60655K30BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)655.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60655K30BEBF
Related LinksCMF6065, CMF60655K30BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60655K30BEBF Details Description
Related parts for CMF60655K30BEBF
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 950MA 599 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RATCHET LEVER RETURN SPRING datasheet.pdf
Connector HDMI 19 Position datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 289 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf