Vishay/Dale CMF6067K000FKBF
CMF6067K000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6067K000FKBF
Brief Description
RES 67K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6067K000FKBF.pdf
Availability of CMF6067K000FKBF
QUANTITY
CMF6067K000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6067K000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6067K000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)67k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6067K000FKBF
Related LinksCMF6067, CMF6067K000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6067K000FKBF Details Description
Related parts for CMF6067K000FKBF
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MODULE DDR2-667 1GB 240-DIMM VLP datasheet.pdf
RES SMD 104K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
1-2 CHANNEL EXPANSION MOD DIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/03/90 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf