Vishay/Dale CMF60681K00FEBF
CMF60681K00FEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60681K00FEBF
Brief Description
RES 681K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60681K00FEBF.pdf
Availability of CMF60681K00FEBF
QUANTITY
CMF60681K00FEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60681K00FEBF
Internal Part NumberEIS-CMF60681K00FEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60681K00FEBF
Related LinksCMF6068, CMF60681K00FEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60681K00FEBF Details Description
Related parts for CMF60681K00FEBF
CONN RECEPT HOUSING 11POS 2MM datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
Crystal 44.0000MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HEADR 28POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
PLIER/CUTTER INSUL 11PC IN POUCH datasheet.pdf
RES 1.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO-215AB datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf