Vishay/Vitramon VJ0805D390GLCAP
VJ0805D390GLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390GLCAP
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390GLCAP.pdf
Availability of VJ0805D390GLCAP
QUANTITY
VJ0805D390GLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390GLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390GLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390GLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390GLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390GLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D390GLCAP
JUMPER-H1502TR/A2015G/H1502TR 10 datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 6POS TIN datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 30POS STR datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
5M CABLE 7-PIN FEMALE MINI DC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf