Vishay/Dale CMF60681R00BHEB
CMF60681R00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60681R00BHEB
Brief Description
RES 681 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60681R00BHEB.pdf
Availability of CMF60681R00BHEB
QUANTITY
CMF60681R00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60681R00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60681R00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60681R00BHEB
Related LinksCMF6068, CMF60681R00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60681R00BHEB Details Description
Related parts for CMF60681R00BHEB
MOSFET N-CH 60V 10A TO-220F datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64QFP datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 100V NP0 0612 datasheet.pdf
FUSE .300A 500V MIDGET T/D datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 7CH LOG 40-TQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf