Vishay/Dale CMF60681R00FKEK
CMF60681R00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60681R00FKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60681R00FKEK.pdf
Availability of CMF60681R00FKEK
QUANTITY
CMF60681R00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60681R00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF60681R00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60681R00FKEK
Related LinksCMF6068, CMF60681R00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60681R00FKEK Details Description
Related parts for CMF60681R00FKEK
DIODE SCHOTTKY MIXR 4V SOT143 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.60V P-P SOT23-5 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 28-HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1206 15V 0.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf