Vishay/Dale CMF60698R00FLEA
CMF60698R00FLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60698R00FLEA
Brief Description
RES 698 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60698R00FLEA.pdf
Availability of CMF60698R00FLEA
QUANTITY
CMF60698R00FLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60698R00FLEA
Internal Part NumberEIS-CMF60698R00FLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60698R00FLEA
Related LinksCMF6069, CMF60698R00FLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60698R00FLEA Details Description
Related parts for CMF60698R00FLEA
IC DUAL PWR SUPPLY MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
IC VID ENC 6-12BIT DAC'S 64LQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 112QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 1.3U DSP/UC AUDIO CODEC 32QFN datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.2NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 200POS 0.5MM SMT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf