Murata Electronics North America GRM0335C1HR70BA01D
GRM0335C1HR70BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR70BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR70BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR70BA01D
QUANTITY
GRM0335C1HR70BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR70BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR70BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR70BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR70BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR70BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR70BA01D
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC QUAD NAND R/S LATCH 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE 12VDC 2A datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SOT25 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf