Vishay/Dale CMF606K8000FEEK
CMF606K8000FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K8000FEEK
Brief Description
RES 6.8K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K8000FEEK.pdf
Availability of CMF606K8000FEEK
QUANTITY
CMF606K8000FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K8000FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF606K8000FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K8000FEEK
Related LinksCMF606K, CMF606K8000FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K8000FEEK Details Description
Related parts for CMF606K8000FEEK
RES 61.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 270 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOD323 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf