Vishay/Dale CMF606K8100CHEB
CMF606K8100CHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K8100CHEB
Brief Description
RES 6.81K OHM 1W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K8100CHEB.pdf
Availability of CMF606K8100CHEB
QUANTITY
CMF606K8100CHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K8100CHEB
Internal Part NumberEIS-CMF606K8100CHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K8100CHEB
Related LinksCMF606K, CMF606K8100CHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K8100CHEB Details Description
Related parts for CMF606K8100CHEB
IC MOTOR CNTRL ON/OFF 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3MH 1A VERT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HOUSING GVH 14POS datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAMR21 ZIGBEE LIGHT LINK EVALKIT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 100W datasheet.pdf