Vishay/Dale CMF60732R00FKRE
CMF60732R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60732R00FKRE
Brief Description
RES 732 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60732R00FKRE.pdf
Availability of CMF60732R00FKRE
QUANTITY
CMF60732R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60732R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF60732R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60732R00FKRE
Related LinksCMF6073, CMF60732R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60732R00FKRE Details Description
Related parts for CMF60732R00FKRE
FILTER LINE 3.4MH 0.4A VERTICAL datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK 600V 25A WM GN datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 5A VFN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf