Epson MA-505 24.0000M-C0:ROHS
MA-505 24.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 24.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 24.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-505 24.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-505 24.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 24.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 24.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 24.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-505 24.0, MA-505 24.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 24.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-505 24.0000M-C0:ROHS
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.4A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HOUSING 9POS .156" SNGL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 7.5A 115V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf