Vishay/Dale CMF6075K000FHBF
CMF6075K000FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075K000FHBF
Brief Description
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075K000FHBF.pdf
Availability of CMF6075K000FHBF
QUANTITY
CMF6075K000FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075K000FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6075K000FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075K000FHBF
Related LinksCMF6075, CMF6075K000FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075K000FHBF Details Description
Related parts for CMF6075K000FHBF
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 8POS PNL MNT datasheet.pdf
CONN MALE 100POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLAP STRIP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC datasheet.pdf