Vishay/Dale CMF6075R000FHBF
CMF6075R000FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FHBF
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FHBF.pdf
Availability of CMF6075R000FHBF
QUANTITY
CMF6075R000FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FHBF
Related LinksCMF6075, CMF6075R000FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FHBF Details Description
Related parts for CMF6075R000FHBF
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
IC UHF GEN2 PCB TRACKING 6-SON datasheet.pdf
RES SMD 3.48M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMCJ datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
EME FEED THROUGH datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf