Vishay/Dale CMF6075R000FHEK
CMF6075R000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FHEK
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FHEK.pdf
Availability of CMF6075R000FHEK
QUANTITY
CMF6075R000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FHEK
Related LinksCMF6075, CMF6075R000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FHEK Details Description
Related parts for CMF6075R000FHEK
RES SMD 2.4KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 6POS PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 5% 15KV AXIAL datasheet.pdf
SRC 1CO PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM PROMINENT TRI datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 2P(RED) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
EF PIGTAIL SPL/W/TRIM 110F datasheet.pdf