Vishay/Dale CMF6075R000FHR6
CMF6075R000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FHR6
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FHR6.pdf
Availability of CMF6075R000FHR6
QUANTITY
CMF6075R000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FHR6
Related LinksCMF6075, CMF6075R000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FHR6 Details Description
Related parts for CMF6075R000FHR6
IC TXRX RS-232 TRI 2.7V 24TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.50W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TL8012-S2, 110VAC, PTL, 3NC+2NO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES 5.11M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf