Vishay/Dale CMF6075R000FKEA
CMF6075R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FKEA
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FKEA.pdf
Availability of CMF6075R000FKEA
QUANTITY
CMF6075R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FKEA
Related LinksCMF6075, CMF6075R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FKEA Details Description
Related parts for CMF6075R000FKEA
MEMORY CARD FLASH 2.3GB datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE UNIT 416-PBGA datasheet.pdf
CONN FPC TOP 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ARM SERVER CLOCK 48MLF datasheet.pdf
MOSFET P-CH 16.5V 0.7A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf