Vishay/Dale CMF607R5000GKEA
CMF607R5000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF607R5000GKEA
Brief Description
RES 7.5 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF607R5000GKEA.pdf
Availability of CMF607R5000GKEA
QUANTITY
CMF607R5000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607R5000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF607R5000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607R5000GKEA
Related LinksCMF607R, CMF607R5000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607R5000GKEA Details Description
Related parts for CMF607R5000GKEA
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POWER STRIP 3OUT 6'CORD METAL datasheet.pdf
BOARD EVAL LM2832XMY datasheet.pdf
TERMINAL SOLIS R HT 12-10 10 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 209 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf