Vishay/Dale CMF60806R00FKRE
CMF60806R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60806R00FKRE
Brief Description
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60806R00FKRE.pdf
Availability of CMF60806R00FKRE
QUANTITY
CMF60806R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60806R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF60806R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60806R00FKRE
Related LinksCMF6080, CMF60806R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60806R00FKRE Details Description
Related parts for CMF60806R00FKRE
IC ADC 10-BIT I2C 94.4K 16-QSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RES 540 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf